20 Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Jacka, kapłana; w piątek – świętego Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; w sobotę – świętego Piusa X, papieża.

2. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Pogodnej, Długiej i Różanej.

3. Jak zauważyliście, a przede wszystkim usłyszeliście – mam nadzieję, że z dobrym odbiorem – w ostatnich dniach zostało zamontowane w naszym kościele nowe nagłośnienie. Podczas prac w dużej części została wymieniona instalacja oraz wymieniony został cały sprzęt nagłaśniający (wzmacniacze, mikrofony, kolumny i głośniki) – w obecnym czasie najlepszej klasy sprzęt cyfrowy. Kto był w piątek na nabożeństwie fatimskim, to już wie, że uruchomione zostało też zewnętrzne nagłośnienie kościoła. Dzięki temu podczas procesji, czy nabożeństw w obrębie kościoła nie trzeba już używać dodatkowego nagłośnienia w postaci tuby nagłaśniającej. Koszt całości nie jest mały – Członkowie Rady Parafialnej, z którymi prace były ustalane wiedzą, że to kwota 58. tysięcy złotych. Na koncie – bez dzisiejszej składki inwestycyjnej – mamy 40. tysięcy złotych. Mam nadzieję, że do końca roku na spokojnie dozbieramy brakującą kwotę, a za wszelką dotychczasową, życzliwą ofiarność i pomoc bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

4. Wójt Gminy Wiejskiej Jarosław zaprasza dzieci do udziału w sportowej półkolonii organizowanej w Szkole Podstawowej w Muninie, w dniach od 23. do 27. sierpnia 2021 roku. Całkowity koszt udziału dziecka w półkolonii to 550 złotych, z czego rodzice pokrywają kwotę 350 złotych, a 200 złotych do każdego dziecka z Gminy Wiejskiej Jarosław dopłaca Wójt. A oto szczegóły: