22 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy; w piątek – świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W środę – 01. 09. 2021 r. – początek nowego roku szkolnego. Dlatego wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszam na Mszę świętą, która będzie w kościele o godzinie 08.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym, w czwartek po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziły siostry różańcowe z róży pani Genowefy Oronowicz. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa z prośbą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, a po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca sierpnia. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem.

4. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Pocieszenia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazania odpustowe w tym dniu wygłosi ks. dr Łukasz Jastrzębski – dotychczasowy sekretarz ks. abpa Adama Szala, a obecnie Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam więc wszystkich na odpust. Porządek Mszy świętych będzie następujący: godzina 08.00 – prymaria, suma odpustowa o godzinie 11.30 i o 16.00 – Msza święta popołudniowa. Po sumie będzie procesja wokół kościoła. Proszę, by poszczególne osoby i wspólnoty odpowiedzialne za niesienie obrazów, figur, feretronów i baldachimu o tym pamiętały. Choć będzie to pierwsza niedziela miesiąca, to jednak z racji odpustu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – będzie ona miała miejsce w niedzielę 12. września. Spowiedź święta z racji odpustu odbędzie się w czwartek od godziny 16.30 do 18.00. Będzie to też okazja do spowiedzi z racji zbliżającego się początku nowego roku szkolnego oraz pierwszego piątku miesiąca – przyjedzie kilku księży z dekanatu. Oczywiście z ks. Piotrem służymy posługą w konfesjonale – jak zawsze – pół godziny przed nabożeństwami. Dla przypomnienia wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z tego względu po każdej Mszy świętej zbierana będzie ofiara do puszek na ten cel.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Przyjaznej, numery od 27 do 90.

7. Mam nadzieję, że sytuacja pandemiczna zbytnio się nie pogorszy i tradycyjnie w trzecią sobotę września uda się zorganizować naszą parafialną pieszą pielgrzymkę do Chłopic. O szczegółach poinformuję w stosownym czasie.

8. Od ubiegłego poniedziałku wspólnota Sióstr Służebniczek w naszej parafii ponownie liczy trzy osoby, gdyż do ich grona dołączyła siostra Renata Suchy. Witając ją w naszej wspólnocie parafialnej życzę Bożego błogosławieństwa, opieki naszych Patronów oraz obfitych owoców w pracy na Bożą chwałę i pożytek nas wszystkich. Szczęść Boże.