23 Niedziela Zwykła – Odpust MB Pocieszenia

1. Dzisiaj odpust parafialny. Przypominam, że suma odpustowa będzie wyjątkowo o godzinie 11.30 i Msza święta popołudniowa o godzinie 16.00. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu doktorowi Łukaszowi Jastrzębskiemu, Diecezjalnemu Duszpasterzowi Liturgicznej Służby Ołtarza, za głoszone dzisiaj kazania i przewodniczenie sumie odpustowej. Na sumie: Podziękowania kieruję też pod adresem księży z dekanatu oraz rodaków, którzy współkoncelebrowali sumę odpustową, na czele z dziekanem – ks. prałatem Andrzejem Surowcem. Dziękuję wszystkim księżom z dekanatu za modlitewną obecność w naszej wspólnocie, także za posługę w konfesjonale w czwartek i dzisiaj. Podziękowania kieruję również pod adresem naszego Chóru Parafialnego Świętego Józefa, na czele z Panią Dyrygentką i Panem Organistą, za uświetnienie dzisiejszej uroczystości swoim śpiewem; siostrze Ancilli za udekorowanie świątyni; ministrantom i osobom ze służby liturgicznej za posługę przy ołtarzu – na czele z ks. Piotrem. Dziękuję też tym wszystkim, którzy noszą obrazy, figury, feretrony i baldachim. Przy podziękowaniach pamiętam też o Paniach, które pracują w kuchni. Na koniec dziękuję wszystkim Gościom, no i oczywiście moim Parafianom za wspólną modlitwę w dzisiejszym, radosnym dla nas dniu. Niech dobry Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą, a nasza patronka, Matka Boża Pocieszenia, źródłem radości i nadziei na każdy dzień – szczególnym Pocieszeniem, gdy trosk dużo…

2. Przypominam, że dzisiaj po każdej Mszy świętej do puszek zbierane są ofiary, jako materialna pomoc dla Afgańczyków.

3. W środę będziemy obchodzić święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane świętem Matki Boskiej Siewnej, dlatego po Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie ziarna siewnego.

4. Jak wiemy nasza świątynia z racji Roku Świętego Józefa jest Kościołem Stacyjnym. Z tego względu w najbliższą sobotę do tego miejsca będą pielgrzymować Pracownicy Służby Zdrowia z całej Archidiecezji Przemyskiej. Głównym wydarzeniem tego spotkania będzie uroczysta Msza święta, której o godzinie 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Adam Szal. Mam więc nadzieję na szczególną obecność tych, którzy z naszej Parafii są związani z tą piękną Służbą.

5. Przypominam, że ze względu na dzisiejszy odpust zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo za tydzień o godzinie 15.30, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

6. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 1 do 30. Ze względu na sobotnią Uroczystość sprzątanie będzie miało miejsce w piątek po Mszy świętej, czyli około godziny 18.40.

7. Na stoliku pod chórem wyłożony jest okolicznościowy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony za tydzień błogosławionym: Stefanowi kardynałowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej. Zachęcam do nabycia. Koszt jednego egzemplarza to 10 złotych.

8. W najbliższą sobotę w Jarosławiu ma się odbyć wielka rekonstrukcja historyczna. Widowisko historyczne z udziałem władz państwowych rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą świętą w kościele Chrystusa Króla w Jarosławiu. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz wojsk pod Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Od tego miejsca wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej i Słowackiego będą odbywały się główne sceny rekonstrukcyjne. Całość zakończy się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.