24 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania, który obchodzony będzie pod hasłem: „W Blasku Ojcostwa”. Spójrzmy więc w tych dniach na dzieło wychowania w świetle osoby świętego Józefa i Stefana kardynała Wyszyńskiego.

3. Jutro – 13. września – będzie 5. w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża; w środę wspomnienie NMP Bolesnej; w czwartek – świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w sobotę święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży.

5. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci i Młodzież – tzw. Suche Dni.

6. W Tygodniu Wychowania zapraszam rodziców trzecich klas SP, wraz ze swoimi dziećmi (które mają przyjąć I Komunię świętą) na Mszę świętą we wtorek, a po niej na spotkanie organizacyjne. Natomiast uczniów szóstych klas wraz z rodzicami zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie organizacyjne dotyczące sakramentu bierzmowania. Przy okazji kolejny raz przypominam, że w całej naszej archidiecezji obowiązuje zasada, że wspomniane sakramenty przyjmuje się w parafii zamieszkania dzieci i młodzieży, a nie w parafii, na terenie której leży szkoła, do której uczniowie uczęszczają.

7. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni – wyrównanie do opłaty za nowe nagłośnienie w kościele. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę sierpnia zebraliśmy 4 400 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 31 do 48. Ze względu na sobotnią pielgrzymkę, sprzątanie będzie w piątek po Mszy świętej, czyli około godziny 18.40.

9. Zapraszam młodzież, począwszy od VII klasy szkoły podstawowej, do włączenia się do parafialnej wspólnoty młodzieżowej. Jej spotkania odbywają się w każdy piątek, a rozpoczynają się Mszą świętą o godzinie 18.00. Natomiast spotkania dla ministrantów będą się odbywać w każdą sobotę: Msza święta o godzinie 18.00, a po niej zbiórka w kościele lub na jego zapleczu – zapraszam tych, którzy już są i jeszcze nie są ministrantami. Powyższe spotkania poprowadzi ks. Piotr. Z kolei spotkanie organizacyjne Dziewczęcej Służy Maryi z Siostrami Służebniczkami odbędzie się we wtorek o godzinie 16.30 w ich domu (wtedy zostanie ustalony dzień i godzina spotkań). Spotkania tych grup już w tym tygodniu. Po raz kolejny zachęcam też wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszego Chóru Parafialnego świętego Józefa. Próby odbywają się zasadniczo we wtorki i w czwartki po Mszy świętej. Zgłoszenia przyjmuje dyrygent – pani Magdalena Lipczyńska-Gąsior.

10. W najbliższą sobotę – 18. września (tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca września) – zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Chłopicach. Wyjście na szlak pielgrzymi z naszego kościoła o godzinie 08.00. Ze względu na trwającą i nasilającą się pandemię koronawirusa nie będzie odpoczynku i wspólnego posiłku w Morawsku. Po bezpośrednim dojściu do Chłopic będzie czas na odpoczynek, prywatną modlitwę oraz ewentualny, własny posiłek. O godzinie 11.00 będzie Msza święta. Po niej powrót do Muniny, indywidualnie zorganizowanymi środkami transportu. Do tego pielgrzymowania zachęcam wszystkich chętnych, przede wszystkim naszą młodzież, tym bardziej, że w tym dniu obchodzimy święto świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży.

11. W najbliższą niedzielę – 19. września (tradycyjnie w trzecią niedzielę września) – w Jarosławiu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na nienaruszalność życia ludzkiego od poczęcia oraz promocji rodziny opartej na kochających się mamie, tacie i dzieciach. Tegoroczne hasło: „Tato – bądź, prowadź, chroń” ma być pochwałą ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym – zachęcam do udziału. Szczegóły na okolicznościowym plakacie, na tablicy ogłoszeń.