25 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujmy więc wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy w męczeństwie; we wtorek święto świętego Mateusza – apostoła i ewangelisty; w czwartek wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny – kapłana.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkanie, na zapleczu kościoła zapraszam: w poniedziałek dziewczęta z VIII klas szkoły podstawowej; we wtorek chłopców VIII klas; w środę uczniów VII klas.

4. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 49 do 75.

5. Jak już wspominałem podczas wrześniowej zmiany tajemnic różańcowych, w najbliższą sobotę – 25. września – organizowana jest Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium MB Pocieszenia w Jodłówce. Rozpocznie się ona o godzinie 09.30 – zawiązaniem wspólnoty. Ks. abp Adam Szal, który będzie w tym dniu przewodniczył Mszy świętej, w okolicznościowym dokumencie do wszystkich diecezjan pisze, że owa pielgrzymka do Jodłówki będzie również okazją do dziękczynienia za dar beatyfikacji nowych błogosławionych Kościoła w Polsce, czyli kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Dodaje też: Już dziś zaplanujmy osobiste lub duchowe pielgrzymowanie do Jodłówki. Osoby, które pozostaną w domach, gorąco proszę, aby jednoczyły się z nami przez Radio FARA. Ponadto zachęcam, aby w tym dniu każda rodzina, podczas pacierza wieczornego lub w innej, dogodnej dla siebie porze, zgromadziła się na wspólnej modlitwie z różańcem w dłoni i powierzała Bogu przez wstawiennictwo Maryi i nowych Błogosławionych intencje dziękczynne oraz pokutno-błagalne, własne i diecezjalne. Ja ze swej strony zachęcam, by – w miarę możliwości – wziąć udział w tej pielgrzymce. Dodam tylko, że ze względu na to, iż do Jodłówki jest blisko, a pandemia koronawirusa nasila się, nie będę organizował wspólnego wyjazdu autokarami.