26 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Wincentego ả Paulo, kapłana; we wtorek – świętego Wacława, męczennika; w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to także dzień imienin naszego pana organisty – Michała. Pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach; w czwartek wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w piątek – świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – świętych Aniołów Stróżów.

2. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Bardzo serdecznie zachęcam do brania w nich udziału i w ogóle do odmawiania różańca. Tym bardziej, że za odmówienie cząstki różańca zyskuje się odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych, ilekroć odmawia się go w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie lub innej wspólnocie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu (nawet lekkiego), spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie będą rozpoczynać się w kościele o godzinie 17.30, a po nich – około godziny 18.00 – będzie Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwa te będą o godzinie 15.30. Serdecznie zapraszam na te wyjątkowe nabożeństwa – kolejny raz to zaproszenie szczególnie kieruję do naszej młodzieży i dzieci. Dzieci będą otrzymywać okolicznościowe obrazki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym w piątek będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z miesiąca września. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę – w połączeniu z nabożeństwem październikowym – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed nabożeństwem pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od godziny 16.30 do 17.30. Bardzo proszę, by z sakramentu pokuty korzystać w ciągu całego tygodnia, gdyż w piątek po południu będę spowiadał sam.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo październikowe i Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 76 do 129, łącznie z blokami.

6. Stefan kardynał Wyszyński, który 12. września 2021 r. został ogłoszony błogosławionym – za co w Jodłówce wczoraj dziękowała nasza archidiecezja – 11. czerwca 1958 roku przejeżdżał przez Muninę. Na chwilę zatrzymał się na terenie naszej parafii. Z tego też względu na tablicy ogłoszeń umieściłem zdjęcia z tego wydarzenia – jego powitanie, a także okolicznościowy obrazek, który otrzymał jeden z naszych ówczesnych parafian. Na tablicy jest także obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – z wypisanym odręcznie – pasterskim błogosławieństwem Kardynała dla naszej Parafii.