27 Niedziela Zwykła rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo październikowe i następnie Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu; we wtorek – świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w czwartek – NMP Różańcowej. Można powiedzieć, że jest to święto patronalne wszystkich Sióstr i Braci Różańcowych. Dlatego wszystkie Róże Żywego Różańca w sposób szczególny w tym dniu zapraszam na nabożeństwo październikowe, podczas którego będziemy się z Wami i za Was modlić. Przy tej okazji zapraszam wszystkich do dołączenia do Róż Żywego Różańca – w sposób szczególny do Róży pani Genowefy Oronowicz, w której brakuje 6. Sióstr oraz pani Czesławy Bębenek, w której brakuje 3. Sióstr. Dodam, że warto modlić się w ramach Róż na różańcu, wszak odmówienie jednego dziesiątka dziennie nie wymaga wysiłku, ani dużego nakładu czasu, a korzyści są wielkie, bo przez różaniec można wymodlić wiele – dla siebie i dla innych. W czwartek też na nabożeństwa zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami – na Mszy świętej dzieci otrzymają różańce.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W związku z tym w czwartek Msza święta będzie wyjątkowo o godzinie 17.30, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła róża pani Haliny Jasiewicz. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i zakończy Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 19.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej parafii.

4. W najbliższą sobotę – 09. października – odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. W sposób szczególny zaproszeni są na nią ci, którzy przeżywają w tym roku swoje jubileusze (10, 15, 20, 25 i 50 lat życia sakramentalnego) oraz małżeństwa przeżywające problemy związane z brakiem potomstwa (o 14.00 będzie m.in. wykład na temat profilaktyki i rozwiązywania problemów w zakresie rodzicielstwa, dra Macieja Barczentewicza, specjalisty w dziedzinie naprotechnologii – nowoczesnej metody leczenia niepłodności). Mile widziane są na tej pielgrzymce całe rodziny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”, którego celem jest lepsze poznanie nauczania świętego Jana Pawła II. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi – ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22. października 1978 roku podczas Mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27. lat działalności polskiego papieża (to zdanie – od czasu beatyfikacji Jana Pawła II – jest umieszczone przy Jego figurze i relikwiach w naszym kościele). Z okazji Dnia Papieskiego za tydzień po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 1 do 20.