28 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. Dzisiaj – jak ogłaszałem tydzień temu i jak usłyszeliśmy w odczytanym Liście – obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Z tej okazji po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana; w piątek – świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – świętej Jadwigi Śląskiej, zakonnicy. W tym dniu przypada też rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika – seniora. Pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach.

3. W środę – 13. października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godzinie 17.30 modlitwą różańcową z procesją wokół kościoła, a po nim będzie Msza święta. Serdecznie więc wszystkich zapraszam.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkania organizacyjne zapraszam: w poniedziałek uczniów VII klas szkoły podstawowej; we wtorek dziewczęta VIII klas; w środę chłopców VIII klas, a w czwartek uczniów VI klas.

5. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszego dofinansowania do nowego nagłośnienia w kościele. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę września zebraliśmy 4 250 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 21 do 50.

7. W czasach współczesnych, papież Franciszek odczytuje szereg wydarzeń jako znaki czasu, które domagają się pogłębionej refleksji wszystkich wiernych, zmierzającej do jak najpełniejszej komunii, uczestnictwa i misyjnego zaangażowania apostolskiego, które ma ukazać światu obecność żywego Boga oraz piękno Kościoła. W związku z powyższym, Ojciec Święty, w kwietniu 2021 r. zainicjował drogę synodalną całego Ludu Bożego. To wielkie i dziejowe dla Kościoła wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” i zostało uroczyście rozpoczęte w dniach 9-10. października 2021 r. w Rzymie, a następnie 17. października br. w każdym Kościele partykularnym. Synod w naszej Archidiecezji rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą w Archikatedrze Przemyskiej w niedzielę, 17 października 2021 r.o godz. 18.00. Dlatego, na prośbę ks. abpa Adama Szala, odmówmy teraz modlitwę w intencjach wspomnianego wydarzenia: Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen