29 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. Co roku, w przedostatnią niedzielę października – tym razem 24. października – rozpocznie się Tydzień Misyjny, obchodzony pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W dalszym ciągu więc obejmujmy modlitwą indywidualną, jak i wspólnotową – różańcową misje i misjonarzy. Niech ten czas będzie też dla nas szczególną zachętą do tego, byśmy swoim codziennym życiem głosili Dobrą Nowinę i na ile to możliwe, na różne sposoby, wspierali dzieło misyjne Kościoła. Z tego też względu składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na misje.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto świętego Łukasza, ewangelisty. Jest to też dzień szczególnej pamięci modlitewnej o całej służbie zdrowia, wszak święty Łukasz jest jej patronem. Zawsze, ale w dobie pandemii koronawirusa, tym bardziej – z różnych względów – nasza pamięć modlitewna z serca im się należy; we wtorek wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; w środę – świętego Jana Kantego, kapłana; w piątek – świętego Jana Pawła II, papieża. W tym dniu po Nabożeństwie Październikowym – ze względu na to iż trwa pandemia koronawirusa i nie możemy ucałować Jego relikwii – będzie miało miejsce błogosławieństwo tymi relikwiami, które znajdują się w naszym kościele.

3. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie o godzinie 18.45 na plebani.

4. W sobotę – 23. października br. – w Przemyślu odbędzie się spotkanie członków Dzieła Pomocy Powołaniom im. błogosławionego Księdza Jana Wojciecha Balickiego. Zachęcam do indywidualnego wyjazdu. Szczegóły wywieszone są na plakacie, na tablicy ogłoszeń i umieszczone na naszej parafialnej stronie internetowej.

5. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Proszę, by ktoś, kto ma taką wolę zabrał je do domu i po wypełnieniu składał u siostry w zakrystii. Bardzo proszę, by imiona pisać w mianowniku i w sposób wyraźny. Przy składaniu kartek każda osoba dowie się, którego dnia dane dusze – polecane w wypominkach – będą omadlane. Codziennie, przez cały listopad po Mszach świętych w dni powszednie w tych intencjach będziemy się modlić dziesiątkiem różańca. Natomiast w niedziele listopada o godzinie 15.40 w intencji wszystkich osób polecanych w wypominkach odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 51 do 72.

7. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na IV kwartał za czasopismo „Niedziela”: 78 złotych.