3 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. Dzisiaj, w trzecią Niedzielę Zwykłą – jak wspomniałem w kazaniu – z inicjatywy papieża Franciszka, w całym Kościele, obchodzimy „Niedzielę Słowa Bożego”.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek święto Nawrócenia Świętego Pawła, apostoła oraz zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominam, że kto w czasie trwania tego Tygodnia uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność – a takie miało miejsce w naszym kościele m.in. w środę (19. stycznia) podczas nowenny do świętego Józefa – i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek – świętego Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na Mszę świętą, a po niej na spotkanie organizacyjne zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VI; we wtorek – VII i w środę VIII.

4. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 61 do 77.

5. W imieniu swoim i siostry Teresy Głuchowskiej – referentki misyjnej – chciałbym też Wam bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone przy okazji nabywania kredy i kadzidła w święto Trzech Króli (1 890 zł). Pieniądze te będą cennym wsparciem dla szpitala misyjnego w Katondwe (w Zambii), który prowadzą Siostry Służebniczki Starowiejskie. Pełny tekst podziękowań wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. Pani Lucyna Świtlicka-Paprocka, dyrektorka naszej szkoły, prosiła ogłosić, że rozpoczął się nabór do oddziału przedszkolnego (5-cio i 6-cio latki) oraz do I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Każdego dnia można w szkole uzyskać wszelkie potrzebne informacje oraz zapoznać się z bazą szkoły. Takie informacje będą też dostępne na stronie internetowej tejże placówki. Pani Dyrektor prosi też, by rodzice, którzy chcą posłać dzieci do naszej szkoły ostateczną decyzję podjęli do końca lutego b.r. Ja – jak zawsze – zachęcam dzieci do dołączenia do grona uczniów naszej szkoły.