4 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj – w Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy 59. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który obchodzony będzie pod hasłem: „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”. Każdego dnia tegoż Tygodnia będziemy wspierać modlitwą powołanych do tej szczególnej służby Bożej, a także modlić się o dar nowych, świętych powołań – również z naszej wspólnoty parafialnej. Będą to też kolejne Kwartalne Dni Modlitw. Dzisiaj zaś naszą modlitwą obejmijmy ks. bpa Stanisława Jamrozka w dniu jego imienin.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika – patrona Polski, przeniesiona z 08. maja, ze względu na Niedzielę Wielkanocną; w sobotę święto świętego Macieja, apostoła.

3. Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 10. 30 dzieci będą obchodzić pierwszą rocznicę swojej I Komunii świętej. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godziny 17.00 do 18.00.

4. W roku 1917 każdego 13-tego dnia miesiąca – od maja do października – trójka dzieci była świadkami objawień Matki Bożej w Fatimie. Dlatego też – począwszy od najbliższego piątku do października, każdego 13-tego dnia miesiąca – w naszej świątyni będą odprawiane nabożeństwa fatimskie. W piątek więc, ze względu na Biały Tydzień, najpierw o godzinie 18.00 będzie wspomniane nabożeństwo w połączeniu z majowym, a po nich Msza święta.

5. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę, na zakup i budowę organów piszczałkowych w naszym kościele. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę kwietnia zebraliśmy 4 750 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! W tym miejscu dziękuję też za złożoną przez Was ofiarę w wysokości 2 148 złotych i 55 groszy w ramach akcji „Pola Nadziei”.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Sebastian Mazur, pochodzący z naszej parafii z Aleksandrą Popardą, pochodzącą z Krakowa, parafia pw. MB Pocieszenia – zapowiedź II.

7. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary – tzw. daru ołtarza, która będzie dołączona do zakupu i budowy organów piszczałkowych. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam rodziców dzieci z pierwszej rocznicy I Komunii świętej.

Na Sumie: Dziękuję ks. Piotrowi za przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii; Siostrze Ancilli za wystrój kościoła; rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przede wszystkim za dokonanie kolejnego kroku w religijnym wychowaniu dzieci i przybliżenie ich do tak szczególnej Komunii z Bogiem, jaką jest rzeczywiste spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. Dziękuję też za dzisiejszą obecność i modlitwę Dziadkom i Babciom tychże dzieci, ich Rodzicom Chrzestnym, Rodzeństwu, Krewnym, Pani Wychowawczyni z naszej szkoły, Nauczycielom oraz Katechetom, którzy uczyli dzieci w szkołach poza naszą parafią, jak również wszystkim Gościom dzisiejszego, radosnego wydarzenia. Życzę, by Wam wszystkim udzieliła się ta radość i szczęście, jakie przeżywają dzieci pierwszokomunijne. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, podczas którego każdy dzień będzie miał swoją tematykę – jutro będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego proszę, by dzieci przyniosły ze sobą świece poświęcone 02. lutego. Teraz udzielę wszystkim Bożego błogosławieństwa, a po zakończonej Mszy świętej będzie poświęcenie i rozdanie pamiątkowych obrazków, wspólne zdjęcie w kościele, a następnie – zgodnie z naszą wieloletnią tradycją (lekko przerwaną przez pandemię) – spotkanie przy plebańskim stole dla dzieci pierwszokomunijnych. Po powrocie do kościoła z drugiego śniadania będzie czas na dalsze – grupowe czy też indywidualne – zdjęcia