5 Niedziela Wielkanocna

1. W poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski oraz Akcji Katolickiej (w tym miejscu zapraszam do dołączenia do naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – spotkania tej wspólnoty odbywają się w drugi poniedziałek miesiąca po Mszy świętej).

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkanie zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VIII wraz z rodzicami; we wtorek uczniów klas VII i w środę uczniów klas VI.

3. W piątek przypada rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w sobotę rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Pamiętajmy więc o nich w naszych modlitwach.

4. Przypominam, że nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele i święta o 15.30 – po nich Msze święte. Jeszcze raz Was wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, zachęcam i zapraszam do brania w nich udziału, tym bardziej, że przeżywamy taki niespokojny czas, a Maryja jest przecież Królową Pokoju. Zechciejmy więc prosić Ją o dar pokoju, uczestnicząc w tych właśnie nabożeństwach.

5. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii świętej, za złożenie ofiary – tzw. daru ołtarza, która będzie dołączona do zakupu i budowy organów piszczałkowych oraz za sprzątanie obu kościołów w minionym tygodniu. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Przyjaznej, numery od 1 do 26.

6. W dniach od 24. maja do 25. czerwca – w trwającym Roku Rodziny „Amoris laetitia” – w naszej Archidiecezji Przemyskiej odbędą się rekolekcje RODZINA33, przygotowane przez Fundację „Tota Tua”. Rekolekcje te będzie można przeżywać duchowo poprzez łączność internetową z telewizją Fara.tv i osobistą pracę w ciągu 33. dni. Aby wziąć udział w tych rekolekcjach należy zgłosić swoją rodzinę poprzez specjalny formularz. Szczegóły umieściłem na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej.