Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek święto Nawiedzenia NMP – odpust w Tuczempach; w środę wspomnienie świętego Justyna, męczennika, a także Światowy Dzień Dziecka – niech to będzie więc szczególny czas modlitwy w intencji dzieci, głównie tych, które na różne sposoby zostały dotknięte złem, także złem działań wojennych.

2. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych, a od środy rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa te w dni powszednie będą po Mszach świętych, a w niedziele i święta o 15.40. Serdecznie zapraszam.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek, po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła Róża pana Grzegorza Pietryny. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się o godzinie 19.30 Litanią do NSPJ z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W piątek po Mszy świętej o godzinie 07.00 odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca maja. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej – w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od 17.00 do 18.00.

4. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji za tydzień – z racji tejże Uroczystości – za publiczne odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Hymn ten będziemy więc śpiewać na każdej Mszy świętej przed Liturgią Słowa. Przypominam też, że przed tą Uroczystością trwa nowenna, podczas której w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy dzisiaj w naszej archidiecezji przyjmują święcenia diakonatu oraz za tych, którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.

5. Przyszła niedziela jest też pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Przemyślu.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 1 do 30.