Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Przypominam, że z racji dzisiejszej Uroczystości, za to, że odśpiewaliśmy przed Liturgią Słowa hymn: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Przypominam też, że o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00; w środę wspomnienie świętej Jadwigi, królowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętego Barnaby, apostoła.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I choć dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, to dopiero za tydzień dobiega końca czas komunii wielkanocnej. Jeśli więc ktoś nie spełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, a przede wszystkim nie skorzystał z daru Bożego miłosierdzia, który wypływa z sakramentu pokuty i pojednania, tym bardziej zachęcam, by to uczynić.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkanie zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VIII; we wtorek uczniów klas VI i w środę uczniów klas VII.

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam w środę na nabożeństwa o godzinie 18.00, a po nich na spotkanie na plebani o godzinie 19.00.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam rodziców młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.