Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, kapłana; we wtorek – błogosławionego Michała Kozala, biskupa; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w tym dniu będą o godzinie 08.00; suma pół godziny wcześniej niż zwykle, czyli o 10.00 i Msza święta popołudniowa o 16.00 (nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godzinie 15.40). Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie tradycyjna, tzn. po wyjściu z kościoła i przejściu ulicy 3-go Maja pójdziemy ulicą Szkolną, Południową i ulicą 3-go Maja wrócimy na plac kościelny – przy Starym Kościółku – gdzie będzie zakończenie procesji. Proszę, by ołtarze przygotowały te grupy osób, które czyniły to w latach poprzednich. Zwracam się też z prośbą, by baldachim nieśli panowie z Rady Parafialnej. Tych panów proszę też, by zapewnili bezpieczeństwo w czasie procesji, szczególnie przy przechodzeniu przez ulicę 3-go Maja. Poza tym proszę, by poszczególne róże i grupy osób niosły figury, feretrony, chorągwie i obraz (proszę o ich wcześniejsze przygotowanie – dla przypomnienia lista odpowiedzialnych wywieszona jest na tablicy ogłoszeń i umieszczona na naszej parafialnej stronie internetowej). Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe proszę, by przyszły w swoich strojach. Wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców zachęcam do dzwonienia dzwonkami w czasie procesji. Na koniec zaś proszę o to, by w czasie procesji zachować powagę i modlitewną atmosferę. Informuję też, że za udział w tej procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w piątek wspomnienie Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W poniedziałek wypada drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godzinie 18.00 i po niej na różaniec fatimski z procesją wokół kościoła.

3. W środę na Mszy świętej o godzinie 18.00 – na którą wszystkich Was zapraszam – uczniowie z ósmych klas szkoły podstawowej przyjmą sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Z tego też powodu w środę nabożeństwo czerwcowe, w połączeniu z nowenną do świętego Józefa, będzie wyjątkowo o godzinie 17.30. Spowiedź święta dla młodzieży oraz rodzin osób bierzmowanych odbędzie się jutro – w poniedziałek – od godziny 17.00 do 18.00.

4. W najbliższy piątek na terenie naszej Archidiecezji nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z niej do złożenia ofiary na misje.

5. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę, na zakup i budowę organów piszczałkowych w naszym kościele. Przy okazji pragnę poinformować, że w maju zebraliśmy 6 600 złotych (w tym dary ołtarza rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych), za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom młodzieży, która będzie bierzmowana w środę za sprzątanie obu kościołów oraz za złożenie ofiary – tzw. daru ołtarza, która będzie dołączona do zakupu i budowy organów piszczałkowych. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 31 do 48.

7. W przyszłą niedzielę – 19 czerwca – ulicami Jarosławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na nienaruszalność życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz promocji rodziny opartej na kochających się mamie, tacie i dzieciach. Tegoroczne hasło: „I ślubuję ci” jest zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej i ma na celu uświadomienie sobie znaczenia wspomnianych w niej słów, wartości małżeństwa oraz potrzeby jego ochrony i afirmacji.

8. 04. lipca wyrusza 42. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – tym razem pod hasłem: „Z Maryją niesiemy pokój”. Grupa Jarosławska Świętego Brata Alberta rozpocznie swoje pielgrzymowanie 05. lipca. Wszelkie szczegóły dotyczące powyższych wydarzeń – także pielgrzymki do Jodłówki – umieszczone są na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej.

Odpowiedzialni za niesienie figur, obrazu,
sztandaru i feretronów podczas procesji

Figura Serca Jezusowego:
róża Wiesława Oronowicza,
róża Haliny Jasiewicz,
róża Marii Wawrzyszko,
róża Renaty Smorąg-Jasiewicz;

Figura świętego Józefa:
róża Włodzimierza Warchoły,
róża Czesławy Bębenek,
róża Marii Wysockiej,
róża Marii Bichajło;

Figura Matki Boskiej Fatimskiej:
róża Janusza Wawrzyszko,
róża Zofii Brzezińskiej,
róża Agaty Plęs;

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej:
róża Grzegorza Pietryny,
róża Genowefy Oronowicz,
róża Teresy Chmielowicz;

Sztandar i feretrony:
róża Elżbiety Mac i młodzież Parafii.