12 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:  we wtorek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela przeniesiona z 24. czerwca; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – odpust w Morawsku (suma o godzinie 11.00).

2. W dalszej części oktawy Bożego Ciała Msze święte w dni powszednie będą o godzinie 18.00, a po nich nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. W czwartek zakończenie oktawy – błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków o tej samej porze. Na naszej parafialnej stronie internetowej umieściłem zdjęcia z Bożego Ciała.

3. W czwartek  – 23. czerwca – obchodzić będziemy Dzień Ojca. Dlatego podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić w intencji ojców – by żywym Pan Bóg błogosławił, święty Józef miał ich w swojej opiece, a zmarli, by mogli cieszyć się oglądaniem twarzą w twarz Ojca niebieskiego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. W piątek – z okazji zakończenia roku szkolnego – Msza święta dla wszystkich uczniów naszej szkoły będzie odprawiona o godzinie 08.00. Zapraszam także rodziców dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców. Z tej też racji okazja do spowiedzi będzie codziennie, pół godziny przed Mszą świętą.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 49 do 75.

6. Wiem, że w przyszłym tygodniu rozpoczynają się wakacje i pewnie większość z Was ma już konkretne plany wakacyjne, ale z przyczyn niezależnych ode mnie nie dojdzie do planowanego wyjazdu do Serbii, Czarnogóry i Bośni (w tym do Medjugoria) – mam nadzieję, że w przyszłym roku na wakacjach uda się to zrealizować. Niespokojna sytuacja na świecie i wysokie ceny sprawiają, że są różnego rodzaju trudności związane z wyjazdami. Niemniej jednak dostałem ofertę zorganizowania wycieczko-pielgrzymki, która miałaby miejsce w dniach od 28. do 31. lipca b.r. (od czwartku do niedzieli). Bylibyśmy we Wrocławiu. Tam Msza święta w katedrze i m.in. spacer po starówce oraz rejs statkiem po Odrze. Następnie Legnica, Zielona Góra i podziwianie pięknych widoków Ziemi Lubuskiej. Zakwaterowanie byłoby w jednym hotelu, niedaleko Jeziora Łagowskiego, nad którym byłaby okazja do wypoczynku. Wszelkie szczegóły umieszczę w najbliższych dniach na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej, gdy tylko otrzymam program z biura Matteo Travel oraz ogłoszę w przyszłą niedzielę w kościele. Serdecznie zapraszam i zachęcam do wspólnego wyjazdu.