13 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00. Składka mszalna z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień imienin ks. Piotra, dlatego pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w  piątek będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po której odwiedzimy chorych w ich domach, według porządku z pierwszego piątku czerwca. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od 17.00 do 18.00.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie – Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 76 do 129 (łącznie z blokami).

5. Tak, jak ogłaszałem tydzień temu, dzisiaj podaję szczegóły planowanej wycieczko-pielgrzymki, która miałaby miejsce w dniach od 28. do 31. lipca 2022 r. (od czwartku do niedzieli). Najpierw bylibyśmy we Wrocławiu – tam w katedrze byłaby Msza święta, a po niej m.in.zwiedzanie Ostrowa Tumskiego – najstarszej dzielnicy Wrocławia, Wyspy Piaskowej i rejs statkiem po Odrze. W drugim dniu po Mszy świętej byłoby zwiedzanie Zielonej Góry i Świebodzina. W trzecim dniu byłaby Msza święta i odpoczynek nad Jeziorem Łagowskim. W czwartym dniu bylibyśmy w Legnicy. W tamtejszej katedrze byłaby Msza święta. Podczas wyjazdu nocleg byłby w jednym hotelu w okolicach Świebodzina. Koszt wyjazdu przy grupie minimum 35 osób wynosi 990 złotych. Obejmuje on m. in.: przejazd autokarem klasy turystycznej; 3 noclegi; wyżywienie: 3 obiadokolacje i 3 śniadania; ubezpieczenie; opiekę pilota; lokalnych przewodników oraz rejs statkiem. Zapisywać można się u mnie do 10. lipca (jeśli ktoś decyduje się na wyjazd to proszę, by zgłaszać się jak najwcześniej, bym wiedział czy wyjazd dojdzie do skutku). Koszt wpisowego wynosi 200 złotych. Zachęcam i zapraszam do wspólnego wyjazdu.

6. Jak wiemy, dzisiaj – na zakończenie Roku Rodziny – odbywają się: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Spotkania Rodzin w poszczególnych diecezjach (w naszej miejscem takiego spotkania jest Jodłówka). Dlatego na zakończenie tej Eucharystii łączmy się duchowo z tym wydarzeniem poprzez modlitwę:

MODLITWA W INTENCJI RODZIN
(kard. Carlo Maria Martini)
Aby rodzina była w Kościele, a Kościół był rodziną.

O Boże, nasz Ojcze,
składamy Ci dziękczynienie
za tę rodzinę, którą nam dałeś.
W miłości, z którą codziennie się przyjmujemy,
pomagamy sobie, przebaczamy,
ofiarowujesz nam obraz miłości,
z którą Ty stworzyłeś każde życie
i troszczysz się o każdego człowieka.
Dziękujemy Ci również za naszą chrześcijańską wspólnotę,
za parafię, za diecezję,
w których uobecniasz znaki Jezusowej miłości.
W Słowie, Eucharystii, przykładach braterskiej miłości,
które ofiarowuje nam wspólnota,
nasza rodzina znajduje wzór i wsparcie,
aby kontynuować drogę miłości.
Prosimy Cię, Ojcze,
niech nasze związki z rodziną
i chrześcijańską wspólnotą
będą coraz silniejsze.
Prosimy Cię za Kościół powszechny, za papieża.
Spraw, aby Kościół coraz bardziej przypominał rodzinę.
Niech sprzyja braterskiej przyjaźni,
przyjmuje każdą pomoc,
będzie wyczulony na wszystkich,
a zwłaszcza na rodziny pozbawione pokoju, uczucia,
chleba, pracy i radości.
Spraw, aby nasza rodzina
coraz bardziej przypominała Kościół.
Niech ma wiarę w Ciebie,
jak przyjęła je Maryja, Jego Matka,
niech stosuje Ewangelię w codziennym życiu,
niech pomaga dzieciom
z radością odpowiedzieć na Twoje wezwanie,
niech otwiera się na dialog
i współpracę z innymi rodzinami.  
Spraw, aby Kościół i rodzina
były obrazem Twojego domu,
gdzie czekasz na nas
po ziemskiej podróży. Amen.