16 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana; w piątek święto świętej Marii Magdaleny; w sobotę – świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy – patronki Europy.

2. W związku z rozpoczynającym się za tydzień 23. Tygodniem Świętego Krzysztofa, obchodzonym pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa” i ze wspomnieniem świętego Krzysztofa – patrona kierowców – obchodzonym 25. lipca, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia MIVA Polska, które wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Marcin Grzegorz Bałanda, pochodzący z naszej parafii z Jolantą Sylwią Kędziorą, pochodzącą ze Szczytnej, parafia w Tywoni – zapowiedź II.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Południowej, numery od 51 do 72.

5. W sobotę – 23. lipca – w Muninie odbędzie się 8. Bieg Czterolistnej Koniczynki, organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Munina. Wydarzeniu temu będą towarzyszyć różne imprezy towarzyszące, w tym koncert i zabawa taneczna. Hasłem przewodnim tej imprezy będą słowa: „Dziwny jest ten świat”. Wszelkie szczegóły umieszczone są na okolicznościowych plakatach. Trasa biegu obejmie ulice: 3-go Maja, Jarosławską, Południową, Spacerową i Długą. Start na wysokości przystanka autobusowego, meta na terenie Szkoły Podstawowej. Cała trasa będzie wyłączona z ruchu na czas biegu w godzinach od 18.00 do 19.00. W związku z organizacją biegu dziecięcego o godzinie 17.00, odcinek ulicy 3-go Maja – między ulicą  Południową i ulicą Wrzosową – będzie zamknięty od godziny 16.45 do 19.00.