18 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – świętego Jana Marii Vianney’a, kapłana – patrona kapłanów, szczególnie proboszczów; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

2. We wtorek – 02 sierpnia – w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest ona włączona w archidiecezjalną adorację Najświętszego Sakramentu. Jej główną intencją jest usilna prośba oraz modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, a także modlitwa za powołanych. Porządek – według ulic i kolejnych godzin – jest wywieszony na tablicach ogłoszeń oraz umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę, by się z nim zapoznać. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w kościele w wyznaczonych godzinach, oczywiście może przyjść w czasie dla siebie dogodnym. Dodam, że adoracja rozpocznie się po dodatkowej Mszy świętej, która będzie o godzinie 08.00, a zakończy przed Mszą świętą o godzinie 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziła Róża pani Marii Wysockiej. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po której odwidzimy chorych w ich domach, według porządku z miesiąca lipca. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz o 16.00 Msza święta.

5. Z racji rozpoczynającego się jutro miesiąca sierpnia pod chórem wyłożona jest księga abstynencka oraz deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

6. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Południowej, numery od 100 do 110 oraz Krótkiej.

7. Pragnę poinformować, że obowiązki przełożonej domu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej i Dyrektorki Niepublicznego Przedszkola w Muninie przejęła siostra Maria Bara. Witając Siostrę w naszej wspólnocie parafialnej życzę Bożego błogosławieństwa, opieki naszych Patronów oraz obfitych owoców w pracy na Bożą chwałę i pożytek nas wszystkich. Szczęść Boże.