19 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Dominika, kapłana; we wtorek – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – patronki Europy; w środę święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek wspomnienie świętej Klary, dziewicy.

2. W sobotę – 13. sierpnia – wypada czwarte w tym roku nabożeństwo fatimskie. Dlatego o godzinie 18.00 będzie Msza święta, a po niej z figurą MB Fatimskiej wyruszymy w procesji wokół kościoła i odmówimy różaniec. W ten sposób – między innymi – będziemy mieli okazję do duchowego pielgrzymowania razem z tymi, którzy w tych dniach będą wędrować do różnych sanktuariów maryjnych, także do naszej Kalwarii Pacławskiej.

3. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Jarosławskiej, numery od 1 do 17.