20 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godzinie 08.00, 10.30 i 16.00. Na Mszach świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów; w środę wspomnienie świętego Jacka, kapłana; w sobotę – świętego Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła.

2. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na zakup i budowę organów piszczałkowych do naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę lipca zebraliśmy 4 400 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

3. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Jarosławskiej, numery od 18 do 46.