25 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujmy więc wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy w męczeństwie; w środę święto świętego Mateusza – apostoła i ewangelisty; w piątek wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny – kapłana.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkanie (na zapleczu kościoła) zapraszam: we wtorek uczniów klas VIII, a w środę VII i VI.

4. Zapraszam młodzież, począwszy od VII klasy szkoły podstawowej, do włączenia się do parafialnej wspólnoty młodzieżowej. Jej spotkania odbywają się w każdy piątek, a rozpoczynają się Mszą świętą o godzinie 18.00. Natomiast spotkania dla ministrantów będą się odbywać w każdą sobotę: Msza święta o godzinie 18.00, a po niej zbiórka w kościele lub na jego zapleczu – zapraszam tych, którzy już są i jeszcze nie są ministrantami. Powyższe spotkania poprowadzi ks. Łukasz. Z kolei spotkanie Dziewczęcej Służy Maryi z siostrą Renatą odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17.00 w ich domu (wtedy zostanie ustalony dzień, godzina i miejsce spotkań). Spotkania tych grup już w tym tygodniu. Po raz kolejny zachęcam też wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszego Chóru Parafialnego świętego Józefa. Próby odbywają się zasadniczo we wtorki i w czwartki po Mszy świętej. Zgłoszenia przyjmuje dyrygent – pani Magdalena Lipczyńska-Gąsior. Jest też możliwość dołączenia do Akcji Katolickiej – spotkania są w każdy drugi poniedziałek miesiąca po Mszy świętej. Proszę też nie odmawiać zaproszenia, które kierują Zelatorzy, zachęcając do dołączenia się do poszczególnych Róż Żywego Różańca – w modlitwie wspólnotowej, szczególnie różańcowej jest wielka siła.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Szkolnej.

6. Pani Sołtys prosiła ogłosić, że dzisiaj o godzinie 13.30 w auli naszej szkoły odbędzie się zebranie wiejskie z udziałem Pani Wójt.