26 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. Dzisiaj w Kościele Katolickim już po raz 108. obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Tym razem pod hasłem: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Wincentego ả Paulo, kapłana; w środę – świętego Wacława, męczennika; w czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to także dzień imienin naszego pana organisty – Michała. Pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach; w piątek wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Bardzo serdecznie zachęcam do brania w nich udziału i w ogóle do odmawiania różańca. Tym bardziej, że za odmówienie cząstki różańca zyskuje się odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych, ilekroć odmawia się go w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie lub innej wspólnocie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu (nawet lekkiego), spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie będą rozpoczynać się w kościele o godzinie 17.30, a po nich – około godziny 18.00 – będzie Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwa te będą o godzinie 15.30. Serdecznie zapraszam na te wyjątkowe nabożeństwa – kolejny raz to zaproszenie szczególnie kieruję do naszej młodzieży i dzieci. Dzieci będą otrzymywać okolicznościowe obrazki.

4. W sobotę też – w połączeniu z nabożeństwem październikowym – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed nabożeństwem pod chórem.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo październikowe i Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Sportowej.