27 Niedziela Zwykła Rok „C”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo październikowe i następnie Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu; w środę – świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w piątek – NMP Różańcowej. Można powiedzieć, że jest to święto patronalne wszystkich Sióstr i Braci Różańcowych. Dlatego wszystkie Róże Żywego Różańca w sposób szczególny w tym dniu zapraszam na nabożeństwo październikowe, podczas którego będziemy się z Wami i za Was modlić. Przy tej okazji ponawiam prośbę, by nie odmawiać Zelatorkom i Zelatorom zaproszenia się do grona Róż Żywego Różańca. Naprawdę warto modlić się w ramach Róż na Różańcu, wszak odmówienie jednego dziesiątka dziennie nie wymaga wysiłku, ani dużego nakładu czasu, a korzyści są wielkie, bo przez Różaniec można wymodlić wiele – dla siebie i dla innych (polecam do obejrzenia filmy, które umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej). W piątek też na nabożeństwa o godzinie 17.30 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami – na Mszy świętej dzieci otrzymają różańce.

3. Przypominam, że nabożeństwa październikowe w dni powszednie odprawiane są o godzinie 17.30, a w niedziele o 15.30. Serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym w czwartek Msza święta będzie wyjątkowo o godzinie 17.30, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła róża pani Renaty Smorąg. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i zakończy Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 19.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej parafii. Natomiast w piątek o godzinie 07.00 będzie dodatkowa Msza święta, po której ja odwiedzę chorych w ich domach, tak jak we wrześniu. Natomiast ks. Łukasz odwiedzi chorych w tych samych domach i według tej samej kolejności, jak we wrześniu, ale dopiero od godziny 14.00. Gdyby byli inni chorzy – potrzebujący odwiedzin – niż w pierwszy piątek września, proszę o ich zgłoszenie. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od 16.30 do 17.30.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicach: Wodnej, numery 2 i 4 oraz 3-go Maja w Muninie, numery od 23 do 40.

6. W najbliższą sobotę – 08. października – odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. W sposób szczególny zaproszeni są na nią ci, którzy przeżywają w tym roku swoje jubileusze (10, 15, 20, 25 i 50 lat życia sakramentalnego). Mile widziane są na tej pielgrzymce całe rodziny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. W dniach od 21. do 23. października w Jarosławiu – parafia pw. Miłosierdzia Bożego – odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne: „Nie bój się, nie lękaj się! Wypłyń na głębię!”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.