1 Niedziela Adwentu Rok „A”

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, a więc czas naszego szczególnego przygotowania się na spotkanie z Jezusem Chrystusem, Który ponownie przyjdzie na ziemię, aby nas sądzić. O tym przypomina nam pierwsza część Adwentu, trwająca do 16. grudnia. Druga jego część (od 17. grudnia) jest bezpośrednim przygotowaniem się do Świąt Bożego Narodzenia. Specjalną Mszą adwentową w dni powszednie są Roraty, które – jak zwykle – w pierwszej części Adwentu będą o godzinie 17.00, natomiast w drugiej jego części o godzinie 07.00. Do udziału w tych Mszach zachęcam wszystkich, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Dzieciom, które będą przychodzić z lampionikami, by brać udział w procesji na początku Mszy świętej, a w darach będą przynosić serduszka z kartek, z wypisanymi na nimi dobrymi uczynkami (serduszka te będą złożone przy żłóbku w szopce, w naszym kościele), od jutra wylosowywana będzie figurka świętego Andrzeja Boboli, wszak – jak słyszeliśmy w odczytanym Liście – patronem tego roku liturgicznego, obchodzonego pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” będzie właśnie On, o czym będzie nam przypominało wyświetlane na ekranie okolicznościowe logo, które przygotowałem. Jest tam również wizerunek Serca Jezusowego – to nawiązanie do zapowiadanej peregrynacji obrazu NSPJ, która w naszej parafii będzie miała miejsce 29. września 2023 roku.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę święto świętego Andrzeja, apostoła; w sobotę wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, kapłana. Skoro mowa o Świętych, to wstępnie informuję, że święty Mikołaj odwiedzi naszą parafię (w kościele) we wtorek – 06. grudnia. Szczegóły podam za tydzień.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek, po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziły siostry różańcowe z róży pani Genowefy Oronowicz. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa, z modlitwą o powołania, o godzinie 18.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00. Po niej ja odwiedzę chorych w ich domach według porządku z I piątku listopada. Natomiast ksiądz Łukasz tych samych chorych i według tego samego porządku, co w listopadzie, ale dopiero od godziny 10.00. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od 16.00 do 17.00.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

5. Przypominam, że w niedziele Adwentu przy stoliku pod chórem, a w dni powszednie, w zakrystii, można u Sióstr nabywać opłatki i świece na stół wigilijny. Poświęcenie opłatków po dzisiejszej prymarii.

6. W związku z okresem Adwentu zachęcam do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. Specjalna księga wyłożona jest na stoliku pod chórem.

7. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicach: Świętej Królowej Jadwigi i Ogrodowej.

8. W przyszłą sobotę – 03. grudnia – przez naszą miejscowość przebiegną uczestnicy VII Biegu dla Życia. Ponad 100 biegaczy pokona trasę z Jarosławia do Przemyśla. Organizatorzy zachęcają do kibicowania i pozdrawiania (szczegóły na tablicy ogłoszeń).