2 Niedziela Adwentu Rok „A”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Dzisiejsze nabożeństwo popołudniowe, z racji niedzieli – Dnia Solidarności z Kościołem na Wschodzie – będzie naszym szczególnym wyrazem łączności z tą Wspólnotą (szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej).

2. Przypominam też, że Msze święte roratnie w pierwszej części Adwentu odprawiane są w dni powszednie o godzinie 17.00 (w drugiej części – od 17. grudnia – o godzinie 07.00). Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, zachęcam do brania w nich udziału – dzieci bardzo proszę, by przychodziły z lampionikami i uczestniczyły w procesji na początku Mszy świętych, a do koszyczka składały serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Serduszka te będą umieszczone przy żłóbku w naszej szopce, a w Adwencie do rodzin tych dzieci wędruje figurka świętego Andrzeja Boboli, patrona tego Roku Liturgicznego.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Mikołaja, który zapowiedział swoją obecność w naszym kościele, w tym dniu o godzinie 16.00. Szczególnie obiecał przyjść do Ministrantów oraz do dzieci, w imieniu, których listy do świętego Mikołaja napisała po raz kolejny nasza Akcja Katolicka. Myślę jednak, że – jak co roku – i do innych grzecznych dzieci także przyjdzie. Gdyby rodzice tych dzieci wcześniej chcieli porozmawiać ze świętym Mikołajem, to zainteresowanych zapraszam do zakrystii we wtorek od godziny 15.00; w środę wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 17.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki. Uroczystość ta jest także wyjątkowa dla Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, a więc także dla Sióstr posługujących w naszej parafii. Pamiętajmy więc o nich w tym dniu, w sposób szczególny, w naszych modlitwach.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Kwiatowej i Jasnej.

5. Na koniec mam prośbę: gdyby ktoś z Was miał do wycięcia w swoim obejściu jodełki lub świerki i chciał je podarować (jak to przez lata bywało) na święta do kościoła, to proszę o kontakt ze mną lub z panem Wojciechem Brzezińskim – przewodniczącym Rady Parafialnej.