5 Niedziela Zwykła Rok „A”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana Tajemnic Różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Pawła Miki i Towarzyszy w męczeństwie; w piątek – świętej Scholastyki, dziewicy; w sobotę – Matki Bożej z Lourdes. Jest to także XXXI Światowy Dzień Chorego, obchodzony pod hasłem: „Miej o nim staranie” (Łk 10, 35). Skoro to sobota, to dlatego na dodatkową Mszę świętą o godzinie 10.00, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po niej będzie okolicznościowe nabożeństwo zapraszam wszystkie osoby chore i starsze. Rodziny i sąsiadów tych osób proszę, by pomóc im w dojściu lub dojechaniu do kościoła. Okazja do spowiedzi dla tych osób będzie pół godziny przed Mszą świętą. Szczegóły dotyczące obchodów tego Dnia w naszej Archidiecezji umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafiamunina.pl.

3. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 49 do 75. Ze względu na sobotni Dzień Chorego sprzątanie będzie w piątek po Mszy świętej (o godzinie 17.40).

4. Podziękowania kieruję też pod adresem następujących osób: siostry Ancilli oraz Moniki Kowal, Tadeusza Plęsa, Włodzimierza Warchoły, Tadeusza Żołnierza, Marcina Bałandy, Wiesława Oronowicza, Wojciecha Brzezińskiego, Marka Nowaka, Michała Serkisa, Józefa Siedlarza i Pawła Krzeszowskiego za pomoc przy rozbieraniu szopki i choinek.

5. Coraz częściej zdarzają się pogrzeby, podczas których bliskich zmarłych chowa się po kremacji w urnach. Dlatego, by rodziny zmarłych nie musiały wypożyczać i płacić firmom pogrzebowym za dostarczenie odpowiedniego katafalku poprosiłem pana Witolda Kiełta o przygotowanie takowych do naszych kościołów. Zostały one zrobione w minionym tygodniu. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba to są one w obu kościołach i nie trzeba za to nikomu płacić.

6. Wczoraj po pogrzebie na parkingu zostały znalezione klucze do domu lub mieszkania. Są do odebrania w zakrystii.