2 Niedziela Wielkiego Postu Rok „A”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek, wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”.

2. W środę wypada Dzień Kobiet, dlatego w sposób szczególny pamiętajmy – także w modlitwie – o wszystkich paniach. W ich intencji będziemy się modlić w sposób szczególny podczas nowenny do świętego Józefa.

3. Od najbliższego czwartku – 09. marca – rozpocznie się nowenna do świętego Józefa, poprzedzająca uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona (w tym roku 19. marca wypada w niedzielę, a że jest to Niedziela Wielkiego Postu, to liturgia nie dopuszcza w tym dniu uroczystości ku czci Świętych, dlatego nasz odpust zostaje przeniesiony na sobotę – 18. marca. Porządek Mszy świętych będzie taki, jak w niedzielę). Przed odpustem odbędą się też rekolekcje wielkopostne, zarówno parafialne, jak i szkolne – szczegóły ogłoszę za tydzień, ale z programem można się już zapoznać na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej. Dodam też, że w tym roku będą jeszcze jedne rekolekcje – we wrześniu – gdyż w naszej parafii termin peregrynacji obrazu NSPJ zostanie zachowany, czyli 29. września.

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Rafał Łukasz Rzeszutek, pochodzący z Szydłowca, parafia w Ostrowach Tuszowskich z Małgorzatą Magdaleną Siedlarz, pochodzącą z naszej parafii oraz Kamil Grzegorz Marzeński, pochodzący z naszej parafii z Aleksandrą Magdaleną Karwan, pochodzącą z parafii w Pełkiniach – zapowiedzi II.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Południowej, numery od 51 do 72.

6. Przypominam, że w zakrystii można nabywać paschaliki i miód na stół wielkanocny. Cena jednej świecy oraz jednego słoiczka miodu wynosi minimum 10 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel więcej, jest to jak najbardziej możliwe i mile widziane, gdyż dochód ze sprzedaży tych rzeczy przeznaczony jest jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji – organizatorem jest Caritas.

7. Jak zauważyliście, kilka dni temu w nawie głównej zostało zdemontowane oświetlenie. Powodem tego jest fakt, że lampy oddaliśmy do pewnej firmy, celem wymiany źródła światła na ledowe, bardziej oszczędne. Przy okazji lampy – po kilkunastu latach użytkowania – zostaną odświeżone. Mam nadzieję, że przed odpustem zdołamy je na nowo zamontować.