3 Niedziela Wielkiego Postu Rok „A”

1. Tak, jak ogłaszałem tydzień temu, od najbliższej środy w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będą też naszym bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości odpustowych ku czci świętego Józefa, naszego patrona. W środę o godzinie 17.00 będzie Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym, a po niej siódmy dzień nowenny do świętego Józefa. W czwartek o godzinie 17.00 będzie Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym, a po niej ósmy dzień nowenny do świętego Józefa. W piątek od godziny 15.30 do 17.00 będzie spowiedź święta przed odpustem (przyjadą księża z dekanatu), a o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza święta z kazaniem na zakończenie rekolekcji oraz dziewiąty dzień nowenny. W dniu odpustu, czyli w sobotę, będą trzy Msze święte: o godzinie 08.00 – prymaria; suma odpustowa o godzinie 10.30 i Msza święta popołudniowa o godzinie 16.00. Po sumie – przy odpowiedniej pogodzie – będzie procesja wokół kościoła. Proszę, by poszczególne osoby i wspólnoty odpowiedzialne za niesienie obrazów, figur, feretronów i baldachimu o tym pamiętały. Rekolekcje parafialne poprowadzi i kazania odpustowe będzie głosił ks. Piotr Krzych – wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu. Natomiast rekolekcje szkolne poprowadzi (w czwartek i piątek przed południem) – ks. Łukasz. Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach oraz do uczczenia naszego Patrona. Dla przypomnienia porządek spowiedzi i nabożeństw wywieszony jest na tablicach ogłoszeń oraz umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. W sobotę z racji odpustu parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. 19. marca wypadają imieniny ks. abpa Józefa Michalika – seniora, dlatego w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na zakup i budowę organów piszczałkowych do naszego kościoła. Pragnę też poinformować, że od trzeciej niedzieli lutego zebraliśmy 5 250 złotych (w tym jest składka oraz trzy wpłaty indywidualnych osób), za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Południowej, numery od 73 do 99. Ze względu na sobotni odpust sprzątanie odbędzie się w czwartek po nabożeństwach, czyli około godziny 18.30.

5. Proszono mnie, by poinformować, że zbliża się czas rekrutacji do szkół średnich. Zachęca się więc ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Anny Jenke w Jarosławiu. Szczegóły umieściłem na tablicy ogłoszeń.

6. Na zakończenie Mszy świętej – w czwartym dniu nowenny przed odpustem parafialnym – prośmy o godne i owocne przeżycie najbliższych, ważnych dni dla naszej Wspólnoty oraz zawierzajmy świętemu Józefowi sprawę pokoju na świecie; łączmy się z ludźmi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego Karola kardynała Wojtyły. W tą modlitwę włączajmy także to wszystko, co każda i każdy z nas nosi w swoim sercu i pragnie to przedstawić świętemu Józefowi.