Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:w środę wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych; w piątek – świętego Filipa Nereusza, kapłana.

2. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. Za tydzień – z racji tejże Uroczystości – za publiczne odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Hymn ten będziemy więc śpiewać na każdej Mszy świętej przed Liturgią Słowa. Przypominam też, że przed tą Uroczystością trwa nowenna, podczas której w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy dzisiaj w naszej archidiecezji przyjmują święcenia diakonatu oraz za tych, którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.

3. Osoby, które zapisały się na wycieczko-pielgrzymkę do Czarnogóry i Medjugorie zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie organizacyjne na zapleczu kościoła. Proszę przynieść ze sobą po 330 euro i 350 złotych od osoby (wpisowe już było zebrane). Ostateczny koszt wyjazdu zostanie podany na spotkaniu, bo jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

4. Uczniów klas ósmych, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania zapraszam wraz z rodzicami na nabożeństwa w czwartek, a po nich na spotkanie organizacyjne.

5. W piątek będziemy obchodzić Dzień Matki. Dlatego pamiętajmy o naszych Mamach, także w modlitwie – dla żywych wypraszajmy wszelkie potrzebne łaski, a dla zmarłych radość życia wiecznego.

6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii świętej za złożenie ofiary – tzw. daru ołtarza, która została dołączona do zakupu i budowy organów piszczałkowych oraz za wczorajsze sprzątanie obu kościołów. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Szkolnej.

7. W dniu wczorajszym do naszego kościoła zostały przywiezione organy piszczałkowe, które zostały zakupione w Niemczech. Jak pamiętacie wszelkie szczegóły dotyczące instrumentu i jego kosztów prezentowałem kilka miesięcy temu. Obecnie części organów zostały poukładane na chórze. Pod chórem znajduje się tylko kontuar – stół do gry oraz podstawa prospektu. Możecie więc sobie wyobrazić, jak duży będzie to instrument po zbudowaniu go na nowo. Budowa organów rozpocznie się w połowie lipca i potrwa kilka miesięcy. Dodam, że instrument został w całości opłacony. W cenie zawarta była jego rozbiórka oraz koszty transportu do firmy, która ma siedzibę na Śląsku. Ze względu na to, że dotarły one nieco później do naszej parafii (o czym informowałem we wcześniejszym terminie), nie ponieśliśmy kosztów transportu ze Śląska do  naszej parafii. Nie licząc dzisiejszych składek mszalnych na koncie mamy ponad 6. tysięcy złotych. Kolejne więc ofiary zbierane w trzecie niedziele miesiąca przeznaczone będą na budowę organów. W tym miejscu pragnę podziękować panom, którzy wczoraj tak licznie przyszli do rozładunku i bardzo sprawnie go przeprowadzili. Rozbiórkę organów w Niemczech i ich wczorajszy rozładunek nadzorowali panowie z Pracowni Organów Piszczałkowych Barcik i Dźwigoń (https://www.facebook.com/PracowniaOrganow/), która to Pracownia będzie budować instrument w naszym kościele. Na naszej parafialnej stronie internetowej umieściłem fotorelacje z rozbiórki i rozładunku organów.

8. Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego imienia Tadeusza Kościuszki w Muninie organizuje w przyszłą niedzielę Piknik Rodzinny. Rozpocznie się on  o godzinie 15.00 na placu szkolnym. Wszelkie szczegóły na tablicy ogłoszeń.