Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Przypominam, że z racji dzisiejszej Uroczystości, za to, że odśpiewaliśmy przed Liturgią Słowa hymn: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00; w środę – Nawiedzenia NMP – odpust w Tuczempach; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a także Światowy Dzień Dziecka – niech to będzie więc szczególny czas modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji dzieci; w sobotę wspomnienie świętych: Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

3. W środę zakończenie nabożeństw majowych (bardzo proszę, by dzieci, które zbierały okolicznościowe obrazki przyniosły ze sobą plansze), a od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa te w dni powszednie będą po Mszach świętych, a w niedziele i święta o 15.40. Serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek, po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła Róża pani Czesławy Bębenek. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do NSPJ, z modlitwą o powołania, o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po której ja odwiedzę tych chorych, u których byłem w pierwszy piątek maja. Natomiast ks. Łukasz tych chorych, u których był w maju, odwiedzi dopiero w sobotę od godziny 08.00. W sobotę po Mszy świętej – w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 17.00 do 18.00.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo czerwcowe i o 16.00 Msza święta.

6. W przyszłą niedzielę przypada też Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I choć dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, to dopiero za tydzień dobiega końca czas komunii wielkanocnej. Jeśli więc ktoś nie spełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, a przede wszystkim nie skorzystał z daru Bożego miłosierdzia, który wypływa z sakramentu pokuty i pojednania, tym bardziej zachęcam, by to uczynić.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Arkadiusz Michał Sudoł, syn Michała i Bronisławy Nieckarz, pochodzący z naszej parafii z Ewą Harasim, córką Ryszarda i Doroty Gromak, pochodzącą z parafii pw. Ofiarowania NMP w Różanymstoku – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam rodziców młodzieży, która w następną środę ma przyjąć sakrament bierzmowania.