24 Niedziela Zwykła Rok „A”

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujmy więc wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski i młodzieży; w środę wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy w męczeństwie; w czwartek święto świętego Mateusza – apostoła i ewangelisty; w sobotę wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny – kapłana.

3. Jutro – 18. września – w Jarosławskiej Kolegiacie rozpocznie się peregrynacja obrazu NSPJ. Tak, jak już wielokrotnie mówiłem, Obraz ten w naszej parafii powitamy w piątek – 29. września – i zagości On u nas do soboty (30. września). Wydarzenie to poprzedzi przygotowanie duchowe, które będzie miało miejsce w środę i czwartek (27-28. 09. 2023 r.). Poprowadzi je Ks. Proboszcz z Markowej, czyli z parafii, w której tydzień temu, rodzina Ulmów została ogłoszona błogosławioną. Szczegóły podam za tydzień, ale już dzisiaj proszę o modlitwę z prośbą o godne i owocne przeżycie tych wydarzeń oraz o to byście zaplanowali sobie tak czas, by jak najpełniej włączyć się w uroczystość i jak najlepiej wykorzystać ten błogosławiony czas. Z informacjami na ten temat można się już zapoznać na tablicach ogłoszeń i naszej, parafialnej stronie internetowej.

4. Wszystkich Członków Rady Parafialnej zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie na plebani o godzinie 19.00.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Bogusław Żołądek, syn Janusza i Alicji Wolanin, pochodzący z parafii w Lipsku z Katarzyną Martą Wójcik, córką Jana i Magdaleny Wawrzyszko, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

6. W piątek – 15. września – zakończył się 3 etap prac, związanych z budową organów piszczałkowych. Tym razem powstał przede wszystkim system powietrzny. Wszelkie szczegóły i fotorelację umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej. W tym miejscu dziękuję panom: Włodzimierzowi Warchole i Wiesławowi Oronowiczowi za wykonanie odrębnej instalacji elektrycznej, potrzebnej do sterowania wspomnianym instrumentem.

7. Bardzo serdecznie dziękuję też tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicach: Pogodnej, Długiej i Różanej.

8. Jutro o godzinie 19.00 w świetlicy przy naszej bibliotece odbędzie się spotkanie dotyczące źródeł ekologicznego ogrzewania. Szczegóły ta tablicy ogłoszeń.

9. Dzisiaj – 17. września – wypada 84. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Dlatego na zakończenie Mszy świętej pomódlmy się o pokój w Ukrainie, na całym świecie i o jedność Narodu Polskiego…