32 Niedziela Zwykła Rok „A”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w piątek wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej; w sobotę – błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

2. We wtorek przypada 11. rocznica śmierci ks. Adama Sudoła, który przez kilka lat był proboszczem w Muninie. Pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkania formacyjne na zapleczu kościoła zapraszam: we wtorek uczniów klas VII i VIII, w środę – VI.

4. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę, na dokończenie budowy organów piszczałkowych w naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że od trzeciej niedzieli października zebraliśmy 7. 150. 00 złotych (w tym są też wpłaty indywidualne), za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! Dodam, że od jutra przez dwa tygodnie będą przebiegać prace, które powinny zakończyć etap budowy instrumentu. Na miesiąc grudzień pozostanie więc jego strojenie.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 1 do 20.

6. Przypominam, że dzisiaj oraz w następną niedzielę – do skrzynki pod chórem – można złożyć ofiarę w wysokości 50. złotych (od rodziny) na ogrzewanie kościoła (cały sezon grzewczy). Jeśli ktoś chce, może wpłaty dokonać bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za poszczególne rejony (lista na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej).

7. Siostra Maria Bara – dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek – prosiła ogłosić, że w przyszłą niedzielę, w naszym kościele o godzinie 10.30 odprawiona będzie Msza święta z prośbą o kanonizację błogosławionego ojca Edmunda – założyciela Zgromadzenia. W związku z tym dzieci z tego Przedszkola, wraz z rodzicami, animować będą liturgię Mszy świętej, przed którą o godzinie 10.10 odbędzie się mini koncert w wykonaniu dzieci. Do zaproszenia Siostry na to wydarzenie przyłączam się i ja – zachęcam do licznego udziału.