33 Niedziela Zwykła Rok „A”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego – kapłana; we wtorek – Ofiarowania NMP; w środę – świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek – świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego towarzyszy w męczeństwie; w sobotę – świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. W tym też dniu siostra Ancilla – nasza zakrystianka – obchodzić będzie imieniny, wszak Jej imię z chrztu to Katarzyna, dlatego w sposób szczególny pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach; w przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – Uroczystość Chrystusa Króla. Dlatego za tydzień przed południem po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Po sumie odmówimy dodatkowo „Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”, za co można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Natomiast po południu o godzinie 15.30 odnowimy „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, a później będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego za Wszystkich Zmarłych polecanych w wypominkach i o 16.00 Msza święta.

2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszam na nabożeństwa w środę o godzinie 17.00. Podczas Mszy świętej dzieci otrzymają modlitewniki. Po zakończeniu nabożeństw odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.

3.Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 21 do 50.

4. Przypominam, że jeszcze dzisiaj do skrzynki pod chórem można złożyć ofiarę w wysokości 50. złotych (od rodziny) na ogrzewanie kościoła (cały sezon grzewczy). Do wczoraj taką ofiarę złożyło 115 rodzin (na ponad 470 rodzin w naszej Parafii). Jeśli ktoś chce, może wpłaty dokonać bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za poszczególne rejony (lista na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej).

5. W czwartek – 16. 11. 2023 r. – zakończył się  ósmy etap budowy organów piszczałkowych w naszym kościele. W tym miejscu dziękuję panom: Wiesławowi Oronowiczowi i Włodzimierzowi Warchole za wykonanie kolejnych przyłączy elektrycznych, niezbędnych do obsługi organów. Wszelkie szczegóły i fotorelację – jak zawsze – umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej.