Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Przypominam, że dzisiaj przed południem po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Natomiast po południu o godzinie 15.30 też odnowimy ten Akt, a później będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego za Wszystkich Zmarłych polecanych w wypominkach i o 16.00 Msza święta.

2. W najbliższą środę – 29. listopada – odbędzie się w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest ona włączona w archidiecezjalną adorację tegoż Sakramentu. Jej główną intencją jest usilna prośba oraz modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, a także modlitwa za powołanych. Porządek – według ulic i kolejnych godzin – wywieszony jest na tablicach ogłoszeń oraz umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę, by się z nim zapoznać. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w kościele w wyznaczonych godzinach, oczywiście może przyjść w czasie dla siebie dogodnym. Dodam, że adoracja rozpocznie się po dodatkowej Mszy świętej, która będzie o godzinie 08.00, a zakończy przed Mszą świętą o godzinie 17.00, w połączeniu z nowenną do świętego Józefa.

3. Wszystkich Członków Rady Parafialnej zapraszam na Mszę świętą w środę o godzinie 17.00, a po niej na spotkanie na plebani o godzinie 17.45.

5. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto świętego Andrzeja, apostoła.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w piątek będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00. Po niej odwiedziny chorych w ich domach według porządku z pierwszego piątku listopada. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od 16.00 do 17.00.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

8. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, a więc między innymi czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz szczególnego przygotowania się na Paruzję, czyli ponowne przyjście Chrystusa na ziemię. Począwszy od przyszłej niedzieli przez cały okres Adwentu starajmy się o tych spotkaniach z Chrystusem w sposób szczególny pamiętać i do nich dobrze się przygotowywać.

9. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem – od przyszłej niedzieli – będą do nabycia świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy wynosi minimum 10 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel więcej, jest to jak najbardziej możliwe i mile widziane, gdyż dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest, jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji. Pragnę poinformować, że będzie też można nabywać opłatki na stół wigilijny. W niedziele opłatki i świece będą rozprowadzane przez siostry przy stoliku pod chórem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Przy składaniu ofiar za opłatki proszę o życzliwą pamięć o tym, że stanowią one część wynagrodzenia za posługę siostry zakrystianki i pana organisty.

10. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 51 do 72.

11. Jeszcze w przyszłą niedzielę do skrzynki pod chórem można będzie złożyć ofiarę w wysokości 50. złotych (od rodziny) na ogrzewanie kościoła (cały sezon grzewczy). Do wczoraj taką ofiarę złożyło 263 rodziny (na ponad 470 rodzin w naszej Parafii). Jeśli ktoś chce, może wpłaty dokonać bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za poszczególne rejony (lista na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej).

12. Jak zauważyliście z naszego parkingu przy cmentarzu został zabrany kontener na makulaturę, gdyż zapadła odgórna decyzja, że jedyny taki kontener na rejon jarosławski ustawiony będzie na placu przy klasztorze Ojców Dominikanów w Jarosławiu. Gdyby więc ktoś chciał oddać makulaturę przeznaczoną na cele misyjne proszony jest o jej dostarczanie we wskazane miejsce.

13. W piątek – 24. 11. 2023 r. – zakończył się dziewiąty etap budowy organów piszczałkowych w naszym kościele. Wszelkie szczegóły i fotorelację – jak zawsze – umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej. Można powiedzieć, że od strony budowlanej prace zostały ukończone – pozostały sprawy wykończeniowe, które będą kontynuowane po przyszłej niedzieli. Wtedy też rozpocznie się strojenie instrumentu (proszę więc jeszcze o życzliwe wsparcie). Na koniec zaś dodam, że na niedzielę – 17. grudnia (suma o godzinie 10.30) – zaplanowane jest poświęcenie organów i ich prezentacja (minikoncert). Na to wydarzenie zaprosiłem ks. abpa Adama Szala. Wszelkie szczegóły podam w późniejszym terminie. Miejmy nadzieję, że wspomniane plany uda się zrealizować i od tego czasu będziemy się mogli cieszyć z kolejnej, udanej inwestycji, która posłuży nam i przyszłym pokoleniom.