5 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie Mszy świętej – zgodnie z tradycją – odbędzie się obrzęd poświęcenia chleba i soli; we wtorek – świętego Pawła Miki i jego Towarzyszy w męczeństwie; w sobotę – świętej Scholastyki, dziewicy; 11 lutego – Matki Bożej z Lourdes. Jest to także XXXII Światowy Dzień Chorego, obchodzony pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18). Skoro tym razem wypada on w niedzielę, to dlatego o godzinie 15.30 będzie okolicznościowe nabożeństwo, podczas którego zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po nim o godzinie 16.00 będzie Msza święta. Zapraszam wszystkie osoby chore i starsze. Rodziny i sąsiadów tych osób proszę, by pomóc im w dojściu lub dojechaniu do kościoła. Okazja do spowiedzi dla tych osób będzie pół godziny przed nabożeństwem.

3. Wszystkich Członków Rady Parafialnej zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie na plebani o godzinie 18.00.

4. W środę – 31. stycznia – zakończył się, ustalony wcześniej, 12. etap budowy naszych organów piszczałkowych. W tym miejscu dziękuję za życzliwą – jak zawsze – pomoc panów:  Tadeusza Żołnierza i Witolda Kiełta. Szczegóły umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej. Przy okazji dodam, że obiecany – z racji odpustu ku czci naszego patrona, świętego Józefa – koncert organowy, zaplanowany jest w niedzielę (17. marca). Zapowiada się pięknie.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Wodnej, numery 2 i 4 oraz 3-go Maja w Muninie, numery od 23 do 40.

6. Podziękowania kieruję też pod adresem następujących osób: siostry Ancilli oraz Moniki Kowal, Tadeusza Plęsa, Włodzimierza Warchoły, Tadeusza Żołnierza, Wiesława Oronowicza, Wojciecha Brzezińskiego, Marka Nowaka, Roberta Wilczyńskiego, Józefa Siedlarza i Łukasza Panka za pomoc przy rozbieraniu szopki i choinek.

7. Na koniec przypominam o możliwości wyjazdu na naszą parafialną wycieczko-pielgrzymkę do Słowenii i Chorwacji, która miałaby miejsce w dniach od 01. do 06. lipca 2024 r. Zapisy u mnie do 18. lutego br. Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam i zachęcam do wyjazdu.