1 Niedziela Wielkiego Postu Rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale i po nich Msza święta. Natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w następującym porządku: dla dzieci w środy o godzinie 16.15 oraz ogólna – dla wszystkich – w piątki o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszam.

2. W czwartek będziemy obchodzić święto Katedry świętego Piotra, apostoła.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek, wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Jest ono powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabywać paschaliki na stół wielkanocny. Cena jednej świecy wynosi minimum 10 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel więcej, jest to jak najbardziej możliwe i mile widziane, gdyż dochód ze sprzedaży tych rzeczy przeznaczony jest jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 61 do 77.

6. Siostra Teresa Głuchowska – referentka misyjna – dziękuje Wam wszystkim za otwartość i wielkie serca za wsparcie dla misji – chodzi o ofiary, jakie złożyliście w Uroczystość Objawienia Pańskiego – nabywając kredę i kadzidło. Tym razem, z tej okazji, złożyliście 1 910 złotych. Do tych podziękowań, jak zawsze, dołączam się i ja.

7. Przypominam, że jest jeszcze możliwość zapisania się u mnie na naszą wycieczko-pielgrzymkę do Słowenii i Chorwacji w dniach od 01. do 06.  lipca br. (jak do tej pory zapisanych jest 28 osób). Wszelkie szczegóły na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej

8. Pani Justyna Liszewska prosiła ogłosić, że dzisiaj w godzinach od 08.45 do 14.00, w świetlicy przy Bibliotece w Muninie, będzie możliwość odbioru decyzji podatkowych i odpadowych.