2 Niedziela Wielkiego Postu Rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek, wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Jest ono powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy świętej o godzinie 07.00 odwiedzę chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca lutego. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 16.00 do 17.00. Bardzo proszę, by spowiedzi nie zostawiać tylko na pierwszy piątek.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.15 będzie zmiana tajemnic różańcowych, o 15.30 Gorzkie Żale i po nich Msza święta.

4. Przypominam, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.30 są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i po nich Msza święta. Natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w następującym porządku: dla dzieci w środy o godzinie 16.15 oraz ogólna – dla wszystkich – w piątki o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszam.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 78 do 95. Ze względu na to, że o godzinie 09.00 będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio, inaugurująca halowy turniej piłki nożnej dla ministrantów, sprzątanie będzie o godzinie 10.00.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabywać paschaliki na stół wielkanocny. Cena jednej świecy wynosi minimum 10 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel więcej, jest to jak najbardziej możliwe i mile widziane, gdyż dochód ze sprzedaży tych rzeczy przeznaczony jest jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji.

7. Jest jeszcze 10. wolnych miejsc na naszą wycieczko-pielgrzymkę do Słowenii i Chorwacji w dniach od 01. do 06. lipca br. Serdecznie zapraszam do dołączenia się. Zapisy u mnie. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej.