W Muninie w latach 1907-1910 została zbudowana kaplica cmentarna, która w latach 1945-1946 została powiększona (przedłużono ją o 6. metrów): dobudowano prezbiterium oraz dwie boczne zakrystie. Od początków istnienia parafii służyła ona jako kościół parafialny p.w. Świętego Józefa.
Z biegiem czasu okazało się, że świątynia ta jest zbyt mała, jak na potrzeby parafii. W związku z tym, w 1958 r. podjęto działania zmierzające do budowy nowego kościoła, które skonkretyzowały się w postaci – zachowanego do dzisiaj – planu rozbudowy świątyni i jej makiety. Zakupiono także część materiałów budowlanych. Niestety, istniejąca wówczas w Polsce sytuacja społeczo-polityczna nie pozwoliła mieszkańcom Muniny zrealizować ich szczytnego planu. Dlatego wspomniany kościół dalej służył jako świątynia parafialna.
Po wybudowaniu obecnego nowego kościoła „Stary Kościółek” służy parafianom jako kaplica cmentarna – dlatego został dostosowany do takiej roli. Przed 60-leciem parafii zamontowano w nim między innymi chłodnie na dwie trumny. Natomiast przed stuleciem jego istnienia, które obchodzone było w roku 2010 został on kompleksowo odremontowany, zarówno jeśli chodzi o jego wystrój wewnętrzny, jak i wygląd zewnętrzny oraz jego obejście.