Róże Żywego Różańca

banner_zywyrozaniec

Odmawiać Różaniec
to znaczy udać się do szkoły Maryi
i uczyć się od Niej, Matki i apostołki Chrystusa,
jak żyć całkowicie zgodnie
z wymaganiami wiary chrześcijańskiej
św. Jan Paweł II 2.10.1988 r.
ŻYWY RÓŻANIEC przynosi wiele korzyści duchowych tym wszystkim, którzy do niego należą. Członkowie tej wspólnoty biorą udział w sposób szczególny w modlitwach i dobrych uczynkach tej duchowej rodziny. W Żywym Różańcu Kółko Różańcowe złożone jest z 20 osób i nazywa się Różą. Każda z tych osób odmawia codziennie tylko jedną Tajemnicę Różańca Świętego. W ten sposób, chociaż każdy odmawia tylko jedno „Ojcze nasz”, dziesięć „Zdrowaś Maryjo” i jedno „Chwała Ojcu”, rozważając tylko jedną tajemnicę Różańca św., jednak ma zasługę taką samą, jakby cały Różaniec odmówił, ponieważ cała Róża, z 20 osób złożona, rzeczywiście odmawia cały Różaniec. Żywy Różaniec to również ofiarowanie komuś pięciu minut swojego życia. Tyle trwa mniej więcej jedna dziesiątka. Matka Boża prosi o odmawianie Różańca Świętego we wszystkich swoich objawieniach. W Fatimie oznajmiła dzieciom, że jest Królową Różańca Świętego: „Przyszłam na ziemię, aby upomnieć ludzkość, aby ludzie więcej nie grzeszyli. Niech przestaną obrażać mojego Syna. Niech ludzie odmawiają Różaniec i niech czynią pokutę”.
Lp.
Nazwa Róży
Zelator (ka)
Róże Żeńskie
1.
Świętego Jana z Dukli
Halina Jasiewicz
2.
Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
Czesława Bębenek
3.
NMP Królowej Polski
Teresa Chmielowicz
4.
Świętego Maksymiliana Marii Kolbego
Maria Wawrzyszko
5.
Matki Boskiej Fatimskiej
Zofia Brzezińska
6.
Świętej Królowej Jadwigi
Maria Bichajło
7.
Błogosławionego Ks. Jana Balickiego
Renata Smorąg-Jasiewicz
8.
Matki Boskiej Fatimskiej 2
Plęs Agata
9.
Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
Maria Wysocka
10.
Matki Boskiej Częstochowskiej
Genowefa Oronowicz
Róże Męskie
11.
Świętego Stanisława, biskupa
Janusz Wawrzyszko
12.
Świętego Józefa
Włodzimierz Warchoła
13.
Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego
Grzegorz Pietryna
14.
Świętego Józefa Sebastiana Pelczara
Wiesław Oronowicz
Róże Dziecięco-Młodzieżowe
15.
Świętego Jana Pawła II
Elżbieta Mac
 W naszej Parafii
spotkania Róż i zmiana Tajemnic
odbywają się w każdą I niedzielę miesiąca
o godzinie 15.30