1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy; w czwartek – świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. We wtorek – 01. 09. 2020 r. – początek nowego roku szkolnego. Dlatego wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszam na Mszę świętą, która będzie o godzinie 08.00. Ze względu na epidemię koronawirusa proszę wszystkich, by przyszli bezpośrednio do kościoła (przypominam, że obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni podczas wszystkich Mszy świętych i uroczystości religijnych). Po Mszy świętej poszczególne klasy, pod przewodnictwem swoich wychowawców (w odpowiednim odstępie czasowym), udadzą się do swoich sal lekcyjnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym, w czwartek po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziły siostry różańcowe z róży pani Czesławy Bębenek. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa, z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, a po niej (przeszliśmy do strefy zielonej) rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca czerwca. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. Poza tym, gdyby ktoś w dalszym ciągu miał obawy ze względu na epidemię koronawirusa, to proszę indywidualnie odwiedziny odwołać. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Z księdzem Piotrem będziemy spowiadać codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 16.30 do 18.00. Będzie to okazja do spowiedzi z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, pierwszego piątku miesiąca, a także zbliżającego się odpustu parafialnego.

4. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Pocieszenia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazania odpustowe w tym dniu wygłosi ojciec duchowny w WSD w Przemyślu – ks. Mariusz Woźny. Zapraszam więc wszystkich na odpust. Porządek Mszy świętych będzie następujący: godzina 08.00 – prymaria, suma odpustowa o godzinie 10.30 (będzie ona transmitowana na żywo w internecie – szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej) i o 16.00 – Msza święta popołudniowa. Po sumie będzie procesja wokół kościoła. Proszę, by poszczególne osoby i wspólnoty odpowiedzialne za niesienie obrazów, figur, feretronów i baldachimu o tym pamiętały. Choć będzie to pierwsza niedziela miesiąca, to jednak z racji odpustu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – będzie ona miała miejsce w niedzielę 13. września. Dodam też, że z powodu trwającej epidemii koronawirusa w naszym dekanacie postanowione jest, że z racji odpustów księża z dekanatu nie biorą w nich udziału.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Kamil Gwóźdź, pochodzący z naszej parafii z Karoliną Łozińską, pochodzącą z Jarosławia, parafia pw. Miłosierdzia Bożego – zapowiedź II.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Szkolnej.

7. Mam nadzieję, że tradycyjnie w trzecią sobotę września – mimo epidemii koronawirusa – uda się zorganizować pieszą pielgrzymkę do Chłopic. O szczegółach poinformuję w stosownym czasie.